Providing you the best range of traub collet a - 32 hex, traub collet a - 30 round, traub collet a - 32 round and traub vertical slide a - 25 with effective & timely delivery.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Size | Traub Machine A - 32 |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 105.00 mm |
| Brand | "Fit Well" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Size | Traub Machine A - 30 |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 80.00 mm |
| Brand | "Fit Well" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Size | Traub Machine A - 32 |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 105.00 mm |
| Brand | "Fit Well" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are Manufacturer and supplier of different kind of collets for single spindle automate, traub, CNC turning cetrer, capstan lathe and other SPM. We have wide range of these collets .
we can manufacture collets like step collets, special bore of octagon like round, hex, square, rectangle, or any profile and eccentric collets etc.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Traub Machine |
| Model Name/Number | Traub Vertical Slide A - 25 |
| I Deal In | New Only |
| Surface Finish | Grainding |
| Production Rate | 4000.00 |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India