We are a leading Manufacturer of 1-4 point collet and 1-4 re-point collet from Rajkot, India.
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Brand | Fitwell |
| Size | 22.00 mm |
| Length | 75.00 mm |
| Usage/Application | Diamond Industries |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Material | Graded Steel |
| Finishing | Grinding Finish |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 22.00 mm |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Bore Diameter Range | 02.00 to 08.00 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Diamond Industries |
| Model Name/Number | 1/4 Re Point Collet |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 0.300 |
| Brand | Fitwell |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 75.00 mm |
| Size | 22.00 mm |
| Capacity | 08.00 mm |
| Surface Finishing | Grinding Finish |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Being a quality-conscious firm, we have gained expertise in offering an extensive assortment of 1-4 Re-point Collet. These products are recommended amongst the clients for their fine dimensions. Moreover, we provide assurance to deliver a quality tested array of 1-4 Re-point Collet.
Features:
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India