Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 1/4 inner shaft nut set.
₹ 200 / Set Get Latest Price
| Size | 25.00 mm |
| Length | 25.00 mm |
| Usage/Application | Diamond Industries |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Material | Graded Steel |
| Finishing | Grinding Finish |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 25.00 mm |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Packaging Size | Box |
| Bore Diameter Range | 22.00 , 25.00 mm |
| Weight | 0.400 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Hardness | 40 - 45 HRC |
| Accuracy | 0.010 |
Minimum order quantity: 1 Set
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India