We are a leading Manufacturer of cnc bar puller, cnc bar puller finger set, cnc lathe bar puller, bar puller for cnc and cnc machine bar puller from Rajkot, India.
₹ 9000 / Unit Get Latest Price
| Material | Alloy Steel |
| Packaging Type | Box |
| Finishing | Grinding Finish |
| Diameter | 25.00 mm Shank |
| Dimension | 02.00 To 35.00 mm |
| Tolerance | 0.010 micron |
| Brand | Fitwell |
| Application | CNC Turning Center |
| Hardness | 55 - 60 HRC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 8500 / Unit Get Latest Price
| Material | Alloy Steel |
| Packaging Type | Box |
| Finishing | Grinding Finish |
| Brand | Fit Well |
| Diameter | Shank 25.00 mm |
| Weight | 1.000 kg |
| Application | CNC Turning Center |
| Hardness | 55 - 60 HRC |
| Country of Origin | Made in India |
| CNC Machine Job Clamping | 02.00 to 35.00 mm |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Material | Alloy Steel |
| Surface Finishing | Smooth |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Hardening |
| Usage/Application | Bar Puller Finger |
| Finishing | Grinding Finish |
| Diameter | 25.00 mm |
| Weight | 1.250 Kg. |
| Brand | Fitwell |
| Application | CNC Turning Machine |
| Hardness | 58 - 60 HRC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India