Pioneers in the industry, we offer 1/2 inner shaft nut set from India.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size | 32.00 mm, Customised |
| Length | 25.00 mm |
| Usage/Application | Diamond Industries |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Brand | Fitwell |
| Material | Graded Steel |
| Finishing | Grinding Finish |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 32.00 mm |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Hardness | 50 - 55 HRC |
| Accuracy | 0.010 Micron |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India