Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer gear hobbing collet chuck a - 25 - 1, gear hobbing collet chuck a - 25 - 3 and gear hobbing collet chuck a - 25 - 4.
Get Latest Price
| Collet System | ER25 |
| Usage/Application | Hobing Machine |
| Packaging Type | Box |
| Holding Capacity | 02.00 to 25.00 mm |
| Weight | 6.000 |
| Model Name/Number | A - 25 Collet Chuck |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 75.00 mm |
| Size | 125.00 mm |
| Brand | Fit Well |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6000 / Set Get Latest Price
| Brand | Fit Well |
| Usage/Application | Hobing Machine |
| Model Name/Number | A - 25 Collet Chuck |
| Packaging Type | Box |
| Holding Capacity | 02.00 to 25.00 mm |
| Weight | 6.000 |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 75.00 mm |
| Size | 125.00 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Set
With the help of our nimble experts, we are offering a qualitative array of Gear Hobbing Collet Chuck A - 25 - 3. The offered products are proficiently made up under the supervision of professionals using superior quality material and cutting-edge technology. This range is fabricated as per industry norms. In addition to this, defect free array is dispatched within the stipulated time frame.
Features:
Superior finish
Durability
Corrosion resistant
₹ 6000 / Set Get Latest Price
| Brand | Fit Well |
| Usage/Application | Hobing Machine |
| Model Name/Number | A - 25 Collet Chuck |
| Packaging Type | Box |
| Holding Capacity | 02.00 to 25.00 mm |
| Weight | 6.000 |
| Material Grade | Alloy Steel |
| Length | 75.00 mm |
| Size | 125.00 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Set
Rakshit Sinroja (Proprietor)
Fitwell Engineers
Fitwell Engineers, Chhaniara Estate, Dhebar Road South, Atika
Rajkot - 360002, Gujarat, India